please answer fast as possible
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
The train travels 53.1925km per hour
Step-by-step explanation:
Please mark me Brainliest
Please!!!
Answered by
0
Answer:
Distance= 425.54 km
Time= 8 hours
in 1 hour, the train will travel= 425.54/8
=53.1925 or 53 77⁄400
Sorry I took so long
Similar questions
Math,
4 months ago
Computer Science,
4 months ago
Math,
7 months ago
Math,
7 months ago
Biology,
1 year ago