Please answer quickly..
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:3rd Option
Explanation:
F =50 dyne = 50 × 10^-5
Time interval= 3sec
Impulse = F.t
= 50×10^-5 × 3
= 1.5 × 10^-3 N-s
Answered by
1
Answer:
hope it was helpful for more qualified answers please follow me
written by#sypraveen
Attachments:

Similar questions