please answer this also !!!
Attachments:

Answers
Answered by
2
Explanation:
mass of compound = 160
% of copper =64/160 x100
=40%
hope this is help for you
Answered by
1
Answer:
40 % is your answer..
hope it helps :)
AN Congrax for 500 followers ami...Keep achieving more..
Borahae >•<..
Similar questions