please find my answer
Attachments:

Answers
Answered by
3
Speed is 6 metre / minute.
Speed = Distance / Time
Time = Distance / Speed
Time = 240/ 6
Time = 40 minutes
Thank you.
Speed = Distance / Time
Time = Distance / Speed
Time = 240/ 6
Time = 40 minutes
Thank you.
Answered by
0
Answer:
Step-by-step explanation:
9e + 6f - 10e - 8f
Similar questions
Math,
9 months ago
CBSE BOARD X,
9 months ago
Math,
1 year ago
Physics,
1 year ago
Science,
1 year ago