Please find the solution
Attachments:

Answers
Answered by
1
Answer:
length of wire = perimeter of triangle
wire used = 35 +60+110
= 205 m
Answered by
2
Answer:
205 m
Step-by-step explanation:
perimeter of the triangle=length of the wire required
perimeter=35+60+110=205 m
- please follow me
- please mark my answers as brainliest
- please thank my answers
Similar questions
Business Studies,
7 months ago
Math,
7 months ago
Science,
7 months ago
Math,
1 year ago
Math,
1 year ago
CBSE BOARD X,
1 year ago