Math, asked by ggg129943, 4 months ago

please give me answer for 12th o e​

Attachments:

Answers

Answered by chaarvireddybilla
0

Answer:

18 x 5=90

90 rupees

Step-by-step explanation:

Answered by sonikabali2000
0

Step-by-step explanation:

she bought 5 kg

price of 2kg is 36

price per kg =36/2 =18

price of 5 kg potatoes = 5×18

= 90

Similar questions