please give me answer for 12th o e
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d74/84373d60bd7b34bf6e63f233e7024fe8.jpg)
Answers
Answered by
0
Answer:
18 x 5=90
90 rupees
Step-by-step explanation:
Answered by
0
Step-by-step explanation:
she bought 5 kg
price of 2kg is 36
price per kg =36/2 =18
price of 5 kg potatoes = 5×18
= 90
Similar questions