Math, asked by Asthasingh7, 1 year ago

please give the answer fast​

Attachments:

Answers

Answered by sridevigutta2012
1

area of a square =s^2

side=14m

a=14*14

=196cm^2

Answered by Janifor
0

Answer:

14 ×14

Step-by-step explanation:

is your answer tq

Similar questions