Math, asked by echoudhary49, 7 months ago

please provide me the solution.​

Attachments:

Answers

Answered by puneeth016
2

Answer:

Angle = 60º and distance between wall and ladder= 4.6 m.

Length of ladder= 2 x distance between wall and ladder

= (2 x 4.6) m

= 9.2 m.

Similar questions