please solve this question if you can
Attachments:

Answers
Answered by
0
Explanation:
The relative velocity of boy and girl is = 40+20= 60km/h
the relative velocity of boy and tortoise is= 5+40= 45km/h
The relative velocity of the boy and motorcycle is = 120+40= 160km/h
Similar questions
Accountancy,
2 months ago
Math,
2 months ago
Science,
4 months ago
Math,
1 year ago
Science,
1 year ago