pls answer this urgently
Attachments:

Answers
Answered by
3
Answer.
mg = 50 × 10 =500N
h = 40x20 ÷100
h = 8 m
mgh÷t = 500N ×8m ÷40
Ans = 100 watt
Similar questions
Science,
7 months ago
Math,
7 months ago
Social Sciences,
7 months ago
English,
1 year ago
Math,
1 year ago