Pls solve fast. Emergency
Attachments:

Answers
Answered by
1
Answer:
25.A fan cost. =480
sold price =540
profit =540-480=60
profit percentage =60/480x100
=100/8=12.5%
profit percentage =12.5%
Similar questions