plz answer this plz plz
Attachments:

Answers
Answered by
1
Answer:
ans a) probability of more than two heads= 0 heads is 40
ans b) probability of less than two heads = 1 head 30, 3 heads 25 , 4 heads 20
ans c) probability of 1 heads =30
ans d) probability of 3 heads = 25
ans e) probability of 4 heads= 20
Similar questions
Social Sciences,
8 months ago
World Languages,
8 months ago
English,
8 months ago
Biology,
1 year ago