plz answer this question with explanation
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
58
Step-by-step explanation:
distance travelled at 6km/h = 6km/h
distance walked at 8km/h = 8+8 = 16
distance walked at 12km/h = 12+12+12 = 36
average distance of whole journey = 6+16+36
= 22+36
=58
Answered by
0
Step-by-step explanation:
answer will be 9km per hour
Attachments:

Similar questions
Physics,
7 months ago
Hindi,
7 months ago
Math,
1 year ago
History,
1 year ago
Business Studies,
1 year ago