plzz answer it asap plzzz first one find.... 350cm
Attachments:

Answers
Answered by
2
Step-by-step explanation:
gave any further questions
Attachments:

Answered by
1
Answer:
11 cubic. m
Step-by-step explanation:
Radius of the well= d/2
= 2/2
= 1 m.
Height of the well= 350 cm
= 3.5 m.
Volume of the well = πr²h
= 22/7 x 1 x 1 x 3.5
= 22 x 0.5
= 11.0
= 11 cubic.m
Hope this answer helps.
Please mark me as the brainliest......
Similar questions
Math,
6 months ago
Chemistry,
6 months ago
Science,
6 months ago
Math,
1 year ago
Computer Science,
1 year ago
Computer Science,
1 year ago