plzz help me.........
Attachments:

Answers
Answered by
0
Explanation:
The answer is 100joule/second
Answered by
2
Answer: 100J IS THE ANSWER.
Explanation:
POWER=POTENTIAL DIFFERENCE×CURRENT
==>CURRENT=100/110
==>ENERGY=Vit
=110×100/110×1
=100J
HOPE IT HELPS...............
THANK YOU.
Similar questions