Math, asked by bujji4869, 1 year ago

Prem bought 28•5 kg ghee for rupees 2992 •50 find the price of ghee per kg

Answers

Answered by swapnasarma17
4

Answer:

The Answer is 2992.50÷28.5

Step-by-step explanation:

The price of 28.5 kg ghee = 2992.50

so, the price of 1 kg ghee will be = 2992.50

28.5

Answered by utkrashtsingh51
1

Answer:

jgigigigj

Step-by-step explanation:

fhgkjfuchckhgjgjjffjfjfj

Similar questions