Math, asked by kirandandu2798, 1 year ago

Rahul bought a dozen of apples for 20 and sold them for 18?​

Answers

Answered by luckya1
0

Answer:

rahul got loss of 2

Step-by-step explanation:

loss =cost price - selling price

= 20 - 18

loss = 2

Similar questions