Math, asked by manoramadori1234, 5 months ago

Ram buys P kg tomatoes for Rs 80, then cost of 1 kg tomatoes is Rs _______.Required to answer. Single choice.

(1 Point)

80 + P

80/P

80 - P

80 × P​

Answers

Answered by Lohet
0

Answer:

80/p

Step-by-step explanation:

80/p is the correct answer

Similar questions