Math, asked by snehagarg5744, 1 year ago

Raman bught 20kg apples at price of 65.25 at per kg and its gain 350.75 rs wat was selling price of apple

Answers

Answered by sameer1804
0

cp of 20 kg apples =20×65.25

=1305(₹).

sp=1355.75(₹).

Answered by ajayrajpoot7
1

Answer:

Rupees 363.80

Step-by-step explanation:

Similar questions