Rani bought the following items //. cake = Rs:376.15. /// juice = 126.45 ////. ice-cream = 362,.32
Answers
Answered by
0
Cost of cake bought by Rani = ₹ 376.15
Cost of juice bought by Rani = ₹ 126.45
Cost of ice cream bought by Rani = ₹ 362.32
Total cost of items bought by Rani
= ₹ 376.15 + ₹ 126.45 + ₹ 362.32 = ₹ 864.92
Answer: Rani spent ₹ 864.92 on a cake, a juice and an ice cream.
Answered by
4
Answer:
hope it helps you..... please like my answer..... Mark me as brainlisted..... thank u
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/de4/47fe5af66d34d4ca4cf6e9e0fd2944e4.jpg)
Similar questions