Rice A costs Php 45 per kilogram and rice B costs Pjp 50 per kilogram. How many kilograms of each kind must be mixed to produce a 30-k mixture which costs Php 47 per kilogram?
Answers
Answered by
2
Step-by-step explanation:
hope it will help you... Please mark me as brainlist
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d67/bbd619d8f5aa17915d5e6cbc75a3b4b9.jpg)
Similar questions