Rice is sold at Rs 35 per kg Find the cost of 6 1/2kg of rice.
Answers
Answered by
0
+ - +____?
solutions this method
Answered by
4
- Here us your answer.......
- hope this answer helps for you.......
- If my answer is helpful to you....
Please mark me as brilliant...
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d25/20b2981228ec552e7a8c995fd4522dac.jpg)
Similar questions