Math, asked by sivakumarraaju, 1 year ago

Romila went to stationary shop and purchased 2 pencils and 3 erasers for 9

Answers

Answered by jashmineK
1

Answer:

cost of pencils=RS 2

cost of eraser =RS l

Similar questions