Roses cost £5 each and graniums cost £3 each. Michelle bought 4 more graniums than roses, and in total she spent £52. How many roses did she buy? Show your workout?
Answers
Answered by
0
Happy new year guys
Have a safe year
Similar questions
Math,
3 months ago
Math,
6 months ago
Social Sciences,
6 months ago
Biology,
1 year ago
English,
1 year ago