Rs.135
A shop keeper sellsit en diaries for
Find the price of 16 diaries
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/db8/3d7b2b8a2342e80dd23ce5fa9af95ba8.jpg)
Answers
Answered by
2
Answer:
multiple 16 with 135
Step-by-step explanation:
because 1 diary cost 135 so According to it 16 diary will cost 135 multiple with 16
Answered by
0
Answer:
216
Step-by-step explanation:
10/135
=13.5
So 13.5*16
= 216 like
I hope you understand it
Similar questions
Computer Science,
4 months ago
Physics,
4 months ago
Math,
4 months ago
Political Science,
8 months ago
Science,
1 year ago