s.p.= 1800 and disciunt = 4%
Answers
Answered by
0
ANSWER
CP=1800 Rs. Loos% = 25%
Loss % =CPCP−SP×100
=25=18001800−SP×100
=25×18=1800−SP
SP=1800−450
SP=Rs.1550
Similar questions
Biology,
4 months ago
Biology,
4 months ago
English,
4 months ago
Social Sciences,
7 months ago
Math,
1 year ago