say laguvu and guruvu
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/dc0/98dc0878c964f05bf9f2393226b7ed78.jpg)
Answers
Answered by
0
Explanation:
a shopkeeper bought 20 dozen pastries at ₹160 per dozen he sold the pastries at the rate of ₹9.50 per pastry. find his loss or gain
Similar questions