Physics, asked by aswalpreeti491, 5 months ago

Second in a day ..solve this​

Answers

Answered by XxItzmissDemon488xX
2

1 day= 24 hours

(1 hour= 3600 secs)

So, 24×3600=86,400 secs in a day.....

Hope it helps....^^

Similar questions