Seema's monthly income is Rupees
25000. Her monthly expenditure is 70%
of her income so her monthly saving is
Answers
Answered by
1
Step-by-step explanation:
Her monthly savings will be
30% of 25000
rest You can find
hope U like
Answered by
3
Answer:
₹7500
Step-by-step explanation:
Total income = 100%
Total expenditure= 70% of 25000
:. , Total savings = 30% of 25000
25000 × 30/100 = ₹7500
Similar questions
Social Sciences,
5 months ago
English,
5 months ago
Math,
5 months ago
Math,
10 months ago
Computer Science,
10 months ago
English,
1 year ago
Math,
1 year ago