solve question no. 7
Attachments:

Answers
Answered by
3
Ticket cost= 400
Tax = 28%
28% of 400= (28*400)/100=28*4= 112
This is the extra cost that has to be added to actual cost
•°• Customer has to pay 400+112= 512.
;)
hope it helps
Tax = 28%
28% of 400= (28*400)/100=28*4= 112
This is the extra cost that has to be added to actual cost
•°• Customer has to pay 400+112= 512.
;)
hope it helps
masefafatima24:
yes
Similar questions