solve this and help me.......
Attachments:

Answers
Answered by
2
Answer:
here is your answer dear
Attachments:

Answered by
1
Answer:
Explanation:
speed of the jet plane = 300km/hr
by
rejective speed
1200 = 300 + Vp
Vp = 1200- 300
Vp = 900 km/hr
Similar questions
English,
8 months ago
English,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago
Math,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago