solve this maths question
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer :
speed of train = distance / time
= 120 / 2
= 60m/s
time to cover a distance of 240m
time = distance / speed
= 240 / 60
= 4s
Similar questions
Physics,
2 months ago
Art,
2 months ago
English,
4 months ago
Biology,
1 year ago
India Languages,
1 year ago