solve this question
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d82/1078768d05cd12a116935a263688f2c2.jpg)
Answers
Answered by
1
Answer:Rs.800
Step-by-step explanation:
I found a similar case as in the question in my uncle's Shop
Hope it helped
Answered by
1
Answer:
Rs. 2,000
Step-by-step explanation:
4 units difference = Rs. 80
[Given]
1 unit → 20
100 units→ 20 × 100
= Rs. 2000
Cost Price of table = Rs. 2000
Similar questions