Speed=?
Distance = 10 m
Time = 5 s
Answers
Answered by
1
Answer:
2m/s
Step-by-step explanation:
speed=distance/time
speed=10/5
speed =2m/s
plz make me as a brainlist and thank me and follow my brainly account
Answered by
1
Answer:
S=2m/s
Step-by-step explanation:
plz mark me as brainliast answer
Attachments:

Similar questions