super brain please solve this
Attachments:

Answers
Answered by
1
volume of the cylinder=πr²h=22/7 x 14 x 14 x 25= 22 x 2 x 14 x 25=15400cm³
therefore,
weight of 1g is 1cm³
therefore, weight of 15400cm³ is 120120g that is 120.12kg
alhaan89:
Pagal
Similar questions