Math, asked by rekhakathait269, 1 year ago

tell me this question by full explaintion​

Attachments:

Answers

Answered by omm7554
1

Step-by-step explanation:

  1. Mr Dhruv drives to home faster than Mr Mohan as he takes 3110.4 hrs to reach his house where as Mohan takes 4709.6 hrs.

3110.4hrs=186624mins

4709.6 hrs=282576mins.

(2)Minutes after which Mohan reaches his house =282576-186624=95952mins.

Similar questions