
Answer kaya aayega?
Answers
Answered by
1
Answer:
6.5 is the answer according to the bodmas rule
Explanation:
9+8-7*6 divided by 4
9+8-7*3/2
9+8-21/2
17-21/2
34/2-21/2
13/2
= 6.5
Answered by
0
Answer:
Calculate the unit cost and Unit price from the following
Fixed cost- Rs. 200000, Variable cost per unit- Rs. 10, Number of units produced- 15000. The profit margin is 10%.
Explanation:
I love you dear.
your intro please.
Similar questions