The cost of 2 kg apples and 1 kg of grapes on a day was found to be Rs 160. After a month, the cost
of 4 kg of apples and 2 kg of grapes is Rs 300. Find the cost of 1 kg apples and 1 kg grapes using
graphical method.
Answers
Answered by
2
Answer:
cost of one 1kg Apple h 65 rupee is the answer please mark me as brainlist
Similar questions
Science,
2 months ago
Chemistry,
2 months ago
English,
2 months ago
Math,
4 months ago
Math,
4 months ago
Social Sciences,
11 months ago
Computer Science,
11 months ago