The cost of 2 kg of apples and 1 kg of grapes on a fay was found to be Rs. 160. After a month, the cost of 4 kgs apple and 2 kgs grapes is Rs. 300. Represent the situation algebraically and geometrically.
Answers
Answered by
2
Answer:
answer picture
make me follow me like Karo
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d58/fde545885b24e8f59d29ced66d87e029.jpg)
Similar questions