the cost of 3 1/2 kg of sugar is rupees 264 find the cost of 1 3/4 kg of sugar
Answers
Answered by
0
Answer:
5tttttttttttttttttttttttt
Answered by
2
Answer:
i hope this helps
Step-by-step explanation:
First divide the cost(₹264) with 3 1/2 KG of sugar
First divide the cost(₹264) with 3 1/2 KG of sugar And then multiply their fractional answer with the ammount of Sugar you are required to find the cost of
First divide the cost(₹264) with 3 1/2 KG of sugar And then multiply their fractional answer with the ammount of Sugar you are required to find the cost of Simplify their product and you will get its answer.
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d96/3a79e3ed2e58b6eea9055baec26de5ac.jpg)
Similar questions