Physics, asked by harsheenn2, 11 months ago

The displacement of the body in 10 seconds is...​

Attachments:

Answers

Answered by kaursimranjot46
1

hope this will help you and marks it as brainlist plzzzzzzzzz also follow me guys.

Attachments:
Answered by tsnavaguru007
1

Answer:

70 cm

Explanation:

velocity (v) = displacement (d) / time (t)

v = 7, t = 10,  d = ?

7 = d/10

d = 7*10

d = 70

Similar questions