The graph below shows the price of different numbers of mats at a store:
Which equation can be used to determine p, the cost of b mats?
p = 10.50 + b
b = 10.50 + p
b = 10.50p
p = 10.50b
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/df1/1baf4f65bf12b167ac891dc7223e0ded.jpg)
Answers
Answered by
2
Answer:
p = 10.50p
Step-by-step explanation:
this is my thought
Similar questions