Math, asked by maryjb9566, 6 months ago

The price of 1 1/4kg apple is 75 what is the price of 1 kg is how mach money

Answers

Answered by skprincktr
0

Step-by-step explanation:

price of 11/4 kg apple=75

so price of 1kg apple= 75/11/4

=75/11*4

=6.818*4

=27.27

Similar questions