the profit gained from selling a toaster oven for $15,000 that initially cost $13,500. b) The percentage profit made
Answers
Answered by
1
Answer:
15%
Step-by-step explanation:
15,000-13,500=1500
1500×100=15000= 15
ans=15%
Similar questions