Math, asked by mehak3677, 3 months ago

This is a fraction question please answer it

the cost of 8 1/4 kg of apples is rupees 478.50. Find the cost of 1 kg of apple​

Answers

Answered by sushmithareddychitti
0

for 8 1/4 kg=478.50

for 1 kg=478.50÷8 1/4

=59.6261682243

Similar questions