Those apple cost only 1 kilo
Answers
Answered by
0
Answer:
80 kg apple are costly in one kg
Answered by
0
Explanation:
An apple only Re.1 per kilo can be written but for is written but for is written to say that it cost for 1 kilo it is rupee 1. The cost of an apple of 1 kg will not make any sense to the sentence .The kilo cannot be used in the sentence
Similar questions