Math, asked by portertahira50, 1 month ago

what is the length of the side of a square whose perimeter is 458 cm

Answers

Answered by threeozrocks
0

Answer:

im pretty sure its 2748

Step-by-step explanation:

458 x all the sides which is 6 = 2748

Answered by s15068cmanoj05340
0

Answer:

perimeter of the square is 4×side

4×side=458

side=458/4

=114cm.

Similar questions