What will be the correct answer?
Attachments:

Answers
Answered by
2
Answer:
Length of ribbon.257m
Equal size.5.m
5/2575m
515m...
Hope it helps..... a mark me brainlist
Answered by
4
Answer:
It is really easy
Step-by-step explanation:
Total amount of cloth used for making 5 trousers=25m75cm=25.75m
So, the amount of cloth used for making each trouser=25.75m/5=5.15m
Therefore, 5.15m of cloth was used for each trouser
Similar questions