10. The cost of 185 kg of sugar is Rs 416.25. What is the cost of 1 kg of sugar?
(please give quickly in detailed)
Answers
Answered by
3
Step-by-step explanation:
cost of 185 kg sugar= Rs 416.25
So,
the cost of 1kg sugar = Rs 416.25/185
= Rs 2.25 (ans.)
Similar questions