8. Two electric bulbs rated 60 W and 40 W
respectively are used 5 hours per day for
30 days. If the cost of a unit is * 4.00, find the
cost of the energy used
(Ans 240)
Answers
Answered by
0
Answer:
byuytegg wbvw hev g ebb heb.
Similar questions
English,
3 months ago
Computer Science,
3 months ago
Math,
6 months ago
English,
6 months ago
Math,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago